Smyczkowy koncert noworoczny

Noworoczny Koncert Smyczkowy

Smyczkowy koncert noworoczny

Powitanie nowego roku w pięknym stylu to coś, co warto zrobić przynajmniej raz w życiu. Dobre towarzystwo, ciekawe miejsce i odpowiednio dopasowana do sytuacji muzyka mogą sprawić, że początek kolejnego roku stanie się zupełnie magiczny.

Gdy wybieramy się na koncert, oczekujemy od artystów najwyższego zaangażowania, aby odczuć na własnej skórze jakość wykonywanych utworów. Smyczkowy koncert to wydarzenie, w którym biorą udział doświadczeni twórcy potrafiący świetnie posługiwać się instrumentami smyczkowymi. Dobierając odpowiedni repertuar, skład zespołu, a przy tym i oprawę oświetleniową, organizatorzy są w stanie stworzyć naprawdę wyjątkowy klimat. Wystarczy oddać się chwili i po prostu posłuchać, jak drgania strun wprowadzają muzykę do sali, lub przestrzeni, w której znajduje się widownia.

smyczkowy koncert noworoczny

Jeżeli na scenie znajduje się czterech artystów, mówi się o kwartecie smyczkowym, jeśli natomiast muzyk daje występ solo, mówi się o recitalu. W każdym z przypadków, podczas koncertu smyczkowego używa się instrumentów z tego samego rodzaju. Ich dźwięk wydobywa się dzięki wprawianiu naciągniętych strun w drganie za pomocą smyczka. Wszystkie instrumenty tego typu są do siebie bardzo podobne, a różnica między nimi, oprócz tej dotyczącej kształtu i wielkości, polega przede wszystkim na sile dźwięku i jego barwie.

Bez względu na otoczenie koncertu i ilość uczestniczących w nim artystów, warto pamiętać, że jest to przeżycie niepowtarzalne i zdecydowanie bardzo cenne.