Seans filmu Blue Jasmin

Blue Jasmine - film o życiu i miłości

film Blue Jasmin

Tytułowa bohaterka filmu Blue Jasmine wiedzie wygodną egzystencję u boku swojego bogatego męża. Główna bohaterka przywykła do luksusowych apartamentów, rezydencji oraz limuzyn. Obraca się w towarzystwie elity nowojorskiej oraz jada najdroższe kolacje w prestiżowych restauracjach. Idealne życie jednak nie trwa wiecznie, ponieważ mąż biznesmen zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji. Skutkuje to natychmiastowym zablokowaniem kont bankowych pary. Z tego względu Jasmine jest zmuszona do rezygnacji z wygodnego życia wśród nowojorskich bogaczy. Postanawia przeprowadzić się do San Francisco by zamieszkać tymczasowo u swojej siostry. Szybko jednak okazuje się to nietrafionym pomysłem, ponieważ popada w konflikt z narzeczonym siostry.

Jasmine rozpoczyna poszukiwania dla siebie nowego mężczyzny oraz także chce znaleźć nowego partnera dla swojej siostry Ginger. Podczas przygód kobiet obnażone zostaną ich słabości oraz dziwne upodobania mężczyzn, których poznają. Ukazane profile psychologiczne potencjalnych partnerów Jasmine często są karykaturalne i bardzo mocno nawiązują do codzienności każdej kobiety. Dzięki temu poza warstwą komediową każda obserwatorka przygód Jasmine będzie mogła się z nią zżyć.

Zawiłe relacje damsko- męskie

O względy głównej bohaterki zaczną zabiegać różni mężczyźni. Są oni nią są zachwyceni. Zwracają głównie uwagę na arystokratyczna urodę Jasmine oraz jej styl bycia, który wykształciła w czasie obracania się wśród nowojorskiej elity. Skomplikowane relacje damsko-męskie często dotykają również seksualności przedstawionych postaci. Warto wspomnieć, że zalotnikami są reprezentanci klasy wyższej, którzy mogą zapewnić kobiecie dostatnie życie. W dobitny sposób ukazują absurdy, które kierują mężczyznami i zdolność inteligentnych kobiet do manipulacji poprzez wykorzystanie naturalnych męskich popędów. Całość przedstawiona jest w formie inteligentnych żartów zgodnie z humorem Woody'ego Allena, który miał już okazję przedstawić swój geniusz w poprzednich komediach własnego autorstwa.